Postet nga: Bernjak

Ministri Sveçla viziton stacionin policor në kufirin në Bërnjak dhe atë në Jasenovik

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se sot ka vizituar pikën kufitare në Bërnjak, në stacionin policor të kufirit në ...

Kush qëndron pas incidenteve lidhur me targat në veri?

Institucionet e Kosovës po fajësojnë “grupet ilegale ekstremiste” për incidentet në veri, që kanë për cak serbët që po i konvertojnë targat e makinave të ...

Sveçla viziton edhe pikën e Policisë Kufitare të vendosur muaj më parë në Bërnjak

Përveç vizitës në pikën kufitare në Bërnjak, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka vizituar për pak minuta edhe pikën e ...

Xhelal Sveçla: Serbia po e zbaton marrëveshjen për moslëshimin e dokumentit për hyrje-dalje

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një deklarim për media nga pika kufitare në Bërnjak ka thënë se është ndërprerë lëshimi ...

Kriza në veri, pamje të prezencës së KFOR-it dhe Policisë

Në disa pika statike në veri të Kosovës janë vendosur njësi të KFOR-it ndërsa janë parë edhe vetura të Policisë së Kosovës të vendosura në lokacione ...

Vuçiq: Qëllimi i Kosovës, dëbimi i serbëve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ditëve të fundit në mesin e popullatës serbe në Kosovë ka mbretëruar frika dhe tha se ata “janë të ...

Vuçiq takohet me përfaqësuesit e Listës Serbe

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me serbët e Kosovës në pallatin presidencial.

Retorika nxitëse – ekzagjerim apo përgatitje për një zgjidhje?

“Ekzagjerim”, “fryrje” dhe “pallavra” – kështu i komentojnë disa nga qytetarët shqiptarë e serbë deklaratat e fundit të zyrtarëve të Kosovës dhe Serbisë lidhur me një konflikt ...