Postet nga: Bernjak

Mbyllet edhe pika kufitare në Jarinjë

Policia e Kosovës për shkaqe sigurie ka mbyllur dy pikat kufitare në veri, atë në Jarinjë dhe Bërnjak.

Shmangi pikë-kalimet kufitare, policia ndalon drejtuesin e kamionit në Bërnjak

Një kamion dyshohet se ka shmangur pikë-kalimet kufitare të rregullta.

Policia e Kosovës lejon qarkullimin transit të boksierëve të Serbisë që kërkuan të shkonin në Maqedoninë  e Veriut

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot, në pikën kufitare në Bërnjak, është paraqitur një klub i boksierëve nga Novi Pazari.

Vendosen pengesa me drunjë e gozhda afër pikës kufitare në Bërnjak

Policia e Kosovës njoftoi se në afërsi të pikës kufitare në Bërnjak janë vërejtur disa pengesa në një rrugë dytësore.

Arrestohet një grua, dyshohet se sulmoi zyrtarët policorë në Bërnjak

Një grua është arrestuar gjatë ditës së djeshme pasi dyshohet se sulmoi zyrtarët policorë në stacionin në Bërnjak.

Presidentja Osmani vizitoi policët në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak (FOTO)

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla kanë vizituar policët në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak.

Hapen pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak - VIDEO

Pikë kalimet kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak janë hapur për qarkullim.

Pikat kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullim

Pikëkalimet kufitare në Jarinjë dhe Bernjak vazhdojnë të jenë të mbyllura për qarkullim.