Postet nga: berat

Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit, Shkodra, Berati, Kukësi dhe Gjirokastra zvogëlohen me shpejtësi

Shqiptarët po largohen jashtë vendi ose po zhvendosen drejt kryeqytetit dhe qytetit bregdetar të Durrësit, duke çuar drejt boshatisjes qarqet e tjera të vendit.

Muzeu i vogël i hebrenjve të shpëtuar në Berat tërheq mijëra turistë të huaj

Mbi katër mijë vizitorë nga 41 shtete të botës kanë vizituar një muze të hapur vullnetarisht prej hulumtuesit Simon Vrusho, kushtuar historisë së hebrenjve në qytetin e Beratit. Njeriu ...

Muzeu i vogël i hebrenjve të shpëtuar në Berat tërheq mijëra turistë të huaj

Laura Cantoni nga Rovella e Italisë thotë se ka realizuar një ëndërr duke vizituar Shqipërinë dhe në ndalesën e parë pas Tiranës, mbërriti në qytetin ...

Tenton të vetëvritet në burg, vdes në spital 38-vjeçari

Ka vdekur në Spitalin e Traumës 38-vjeçari Bujar Murati, i cili tentoi vetëvrasjen në qelinë e tij të burgut më 13 Mars 2019 në Berat.

Kanabis në vazo, arrestohet 34-vjeçari

Specialistët e Seksionit për Krimet në Berat kanë arrestuar një 34-vjeçar për kultivim të bimëve narkotike.

Haskuka Takon Përfaqësuesit e Komunave të Beratit e Amasya's, i Ngatërrohen Flamujt

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka njoftuar përmes profilit të tij në Facebook se kanë zhvilluar një takim tre palësh me udhëheqësit e ...

Zbardhet Rasti i Vjedhjes së një Banese në Berat

Policia shqiptare ka njoftuar për zbardhjen e vjedhjes së një banese në qytetin e Beratit, ku autori vodhi një shumë të madhe lekësh.

Një Mijë Kartolina nga Personat me Aftësi Ndryshe

Një qendër strehimi dhe edukimi për personat me aftësi ndryshe, ka vendosur t’i zgjidhë vetë problemet e vogla financiare, për të cilat shpesh burokracia merr ...