Postet nga: belgjika

Skandali mishit nga Belgjika, dështon seanca ndaj të akuzuarit Anton Jupa

Seanca gjyqësore ndaj Anton Jupës, i akuzuar për në rastin e skandalit të mishit të prishur, i importuar nga Belgjika ka dështuar të mbahej sot në ...

Një belg akuzohet për komplot për të sulmuar ambasadën amerikane

Prokurorët belgë thanë se kanë arrestuar një burrë në Bruksel, nën dyshimet se ka planifikuar sulm në ambasadën e Shteteve të Bashkuara në këtë qytet.

Kosova e Belgjika me marrëveshje sociale

Zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli, pas një takimi që ka zhvilluar me Ambasadorin e Mbretërisë së Belgjikës, Francois Bontemps, kanë nënshkruar Instrumentet e Ratifikimit të Marrëveshjes ...

Belgjika kërkon kualifikimin ndaj Islandës (Foto)

Belgjika kërkon që ndaj Islandës të shënojë fitoren e tretë radhazi nga tri ndeshje në Grupin 2 të Ligës A.

Koeman thotë se Mehmpis Depay është një lojtar i shkëlqyeshëm

Belgjika dhe Holanda mbrëmë zhvilluan një 'miqësore luksi' siç quhen në zhargonin sportiv.

Belgjika e Anglia sot “luftojnë” për vendin e tretë

Sot zhvillohet ndeshja për vendin e tretë në Kampionatin Botëror të Futbollit “Rusia 2018”. Belgjika dhe Anglia janë dy skuadrat që do të synojnë vendin e tretë të Kampionatit ...

Oda Ekonomike Kërkon Reagim Institucional për ‘Mishin Belg’

Afera me mishin e vjetër belg që u importuar në Kosovë ka ngjallur reagime nga Oda Ekonomike e Kosovës të cilët konsiderojnë se qeveria nuk po i ...

Kompania Belge Shiti Mish të Prishur edhe në Kosovë

Në Belgjikë ka shpërthyer një skandal në lidhje me cilësinë e mishit që e konsumojnë qytetarët, pas zbulimit se firma “VEVIBA”, një nga furnizuesit më të rë...