Postet nga: Basel

Djaloshi me origjinë nga Kaçaniku nënshkruan kontratë me klubin e madh zviceran

Mesfushori i ri shqiptar Lirik Vishi ka nënshkruar kontratën e parë profesionale me ekipin e parë të Baselit.

Ylli i kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, kthehet te Genku

Sulmuesi anësor kosovar, Edon Zhegrova, është kthyer te Genku në kampionatin belg, pas një sezon që huazimi te skuadra zviceriane Basel.

Lëndohet Edon Zhegrova

Sulmuesi anësor i Baselit, Edon Zhegrova, ka pësuar një lëndim në ligamentet e kyçit të këmbës së majtë.

Baseli mposht Apoelin dhe kalon në fazën tjetër në Ligën e Europës (VIDEO)

Skuadra zviceriane Basel, ka shënuar fitore minimale ndaj Apoelit, me rezultat 1-0, duke u kualifikuar në 1/8 e finales në Ligën e

Lëndohet Edon Zhegrova

Sulmuesi kosovar i Baselit, Edon Zhegrova, është lënduar gjatë stërvitjes së djeshme me skuadrën zvicerane.

Edon Zhegrova shënon super gol në fitoren e Baselit (VIDEO)

Basel ka shënuar një fitore me rezultat 3-0, ndaj Young Boysit, në kuadër të xhiros së 16-të në Superligën e Zvicrës.

Zvicerania 75-vjeçare tregon arsyen pse e vrau kosovarin 7-vjeçar

75-vjeçarja zvicerane, e cila para dy javëve vrau shtatëvjeçarin nga Kosova që ishte duke u kthyer nga shkolla, ka treguar arsyen se pse e bëri ...

Marsh në Zvicër për vrasjen e 7 vjeçarit kosovar

Qytetarë të shumtë në marsh Sot nga orën 14:00, u organizua një marsh solidariteti në Basel të Zvicrës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!