Postet nga: Azerbejxhan

Armenia ia kthen Azerbajxhanit katër fshatra kufitare

Armenia ia ka kthyer Azerbajxhanit katër fshatra kufitare, të cilat i kishte marrë nën kontroll dekada më parë. Ky njoftim, që u konfirmua nga Armenia më 24 maj, shihet ...

Presidenti iranian raportohet të jetë në helikopterin e përfshirë në incident

Televizioni shtetëror i Iranit ka thënë se disa ekipe për shpëtim janë duke tentuar të arrijnë te një helikopter i përfshirë në “incident”, në të ...

SHBA-ja ndërmjetëson bisedimet e reja mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Shtetet e Bashkuara kanë nisur ndërmjetësimin e bisedimeve treditore të paqes midis Armenisë dhe Azerbajxhanit. Kjo është një përpjekje e re për të zgjidhur konfliktin që ...

Protestuesit armenë hyjnë në ndërtesën e qeverisë

Disa protestues armenë, të cilët janë duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Nikol Pashinian, kanë hyrë më 1 mars në ndërtesën e qeverisë, në kryeqytetin e kë...

Teknologjia, taktikat dhe këshillat turke rezultuan me fitore të Azerbajxhanit në Nagorno Karabak

Azerbajxhanit i janë dashur vetëm 43 ditë për të fituar sërish territorin e vet afër rajonit të Nagorno Karabakut – shtatë rajonet malore dhe kodrinat që janë pushtuar ...

Pas humbjes nga Kosova, lojtari Azarbajxhanit fyen kosovarët

Sulmuesi i  FC Sebail dhe lojtar i Kombëtares së Azerbejxhanit, duket se nuk i ka pëlqyer humbja prej 4-0, të martën ndaj Kosovës, ndeshje kjo e ...