Postet nga: Afrim Gashi

Zaev: Shumica e re në Kuvend, mundësi për marrëveshje me Sofjen

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha të dielën, më 5 dhjetor, se pret marrëveshje me Bullgarinë për heqjen e vetos, pas forcimit të shumicës parlamentare ...

Zaev: Alternativa do të udhëheqë me 3 ministri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot në konferencën e përbashkët me kreun e Alternativës, Afrim Gashi tha se kanë arritur marrëveshje që kjo ...

Artriti reumatoid, diagnostifkimi dhe trajtimi në Kosovë

Shumë qytetarë të Kosovës vuajnë nga Artriti Reumatoid e cila është sëmundje autoimune inflamatore sistemike, me natyrë kronike në të cilën sistemi imunitar i atakon indet e ...

Këshillat e mjekut:  Çka është artriti urik dhe si trajtohet?

Artriti urik i njohur si pezmatimi i nyjave shkaktohet nga çrregullimi i metabolizmit të acidit urik në organizmin e njeriut që si pasojë ka shfaqjen e inflamacionit në nyje.

Këshillat e Mjekut: Përdredhja e qafës dhe trajtimi

Shumë herë ndodh që njerëzit të pësojnë përdredhje të qafës, qoftë edhe duke kryer punët e përditshme.

Gashi paralajmëron hyrjen në Qeverinë Zaev

Afrim Gashi, kryetar i Lëvizjes Besa – krahu i Shkupit mbrëmë ka qenë në takime me anëtarë dhe simpatizantë në Kërçovë, ku ka paralajëmruar se ...

Afrim Gashi, Kryetari i Ri i 'Lëvizjes Besa'

Nga gjithsej 542 delegatë të pranishëm, tetë ishin të përmbajtur dhe vetëm 12 kundër që Afrim Gashi të bëhet kryetar i ri i 'Lëvizjes Besa'.