Postet nga: Astrit Dehari

Vijnë Ekspertët për Autopsinë e Astrit Deharit

Autopsia e cila pritet t'i përcaktojë shkaqet e vdekjes së Astrit Deharit në qendrën e paraburgimit në Prizren pritet të fillojë së shpejti.

Ymeri: Vdekja e Astritit Është Përgjegjësi Institucionale

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media lidhur me rastin e vdekjes së aktivistit të saj, Astrit Dehari, i cili ndërroi jetë dje gjatë kohë...

Nisin Hetimet për Vdekjen e Aktivistit

Në një komunikatë për medie Ministria e Drejtësisë njoftoi se kanë nisur hetimet në lidhje me vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes Astrit Dehari.

Sylë Hoxha: E Dyshimtë Vdekja e Deharit

Vdekja e Astrit Deharit nga Prokuroria Themlore në Prizren është regjistruar si vdekje e dyshimtë.

Shërbimi Korrektues: Keqardhje për Vdekjen

Shërbimi Korrektues i Kosovës në një njoftim për medie bën të ditur se vdekja e të paraburgosurit Astrit Dehari ndodhi në rrethana të pasqaruara.

Vdes në Qendër të Paraburgimit një Aktivist i VV-së

Një aktivist i Vetëvendosjes, Astrit Dehari, ka vdekur sot në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana ende të pasqaruara.

Prokurori Kërkon Kthimin në Burg të Aktivistëve të VV-së

Prokurori Special, Abdurrahim Islami, është ankuar në Gjykatën e Apelit kundër vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës për lënien në arrest shtëpiak të 3 ...

Ndalohen Studentët që Penguan Fjalimin e Enver Hasanit

Hasani ishte pjesë e seminarit të organizuar në Fakultetin Juridik të Universitetit të Prishtinës për vlerat, sfidat dhe perspektivën e Kushtetutës së Kosovës në tetë...