Postet nga: Astrit Dehari

Nënshkrimin e Tërheq edhe Deputeti Berisha

Berisha tha për KALLXO.com se e tërhoqi nënshkrimin ngase vdekja e Astrit Deharit po politizohet.

VV: Pushteti po Pengon Seancën për Deharin

Deputetë të Lëvizjes “Vetëvendosje” në një konferencë për gazetarë thanë se edhe pse bashkë me AAK-në e Nismën dy herë kanë arritur të mbledhin 40 nënshkrime ...

Dështon Organizimi i një Seance për Astrit Deharin

Anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje në Kryesinë e Kuvendit të Kosovës, Aida Dërguti, ka lëshuar mbledhjen e sotme në shenjë proteste ndaj tërheqjes së ...

Shoqërohen në Polici 5 Aktivistë të Vetëvendosjes

Policia e Kosovës njofton se pesë aktivistë të Vetëvendosjes, të cilët ishin shoqëruar në stacionin policor të Podujevës, janë liruar.

Në Fund të Javës Rezultatet e Autopsisë së Deharit

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit Sylë Hoxha, pret që rezultatet e autopsisë që do të tregojnë shkaqet e vdekjes së Astrit Deharit të dalin deri në fund të javë...

Qytetarët Kërkojnë ‘Drejtësi për Astritin’ me Marsh në Prishtinë

Qytetarët Kërkojnë ‘Drejtësi për Astritin’ me Marsh në Prishtinë

Një grup i qytetarëve i janë përgjigjur thirrjes së organizatave dhe personaliteteve të shoqërisë kanë marshuar nga sheshi “Zahir Pajaziti” deri te ai “Skënderbeu” në Prishtinë ...

Ekskluzive: Flet Prokurori që po Heton Sulmin Kundër Kuvendit

Ndonëse kanë kaluar më shumë se tre muaj nga sulmi me mjet shpërthyes kundër ndërtesës së Kuvendit të Kosovës dhe më shumë se dy ...

Nesër Protestë për Astrit Deharin

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se nesër në kryeqytet do të mbahet një protestë, e organizuar nga qytetarët, ku do të kërkohet drejtësi ...