Postet nga: Asociacioni

Mustafa Nuk Lëviz Qëndrimet për Asociacionin e Demarkacionin

Kryeministri Isa Mustafa ritheksoi sot se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe do të formohet dhe se me demarkacionin me Malin e Zi Kosova nuk humbë asnjë kilometër katror.

Tahiri: S’ka Asociacion pa u Plotësuar Kushtet Tona

Më 25 gusht 2015 ishin nënshkruar marrëveshja për themelimin e statutit të Asociacionit të Komunave Serbe dhe ajo për urën e Ibrit si dhe ishin përcaktuar ...

1 Vit nga Marrëveshja për Asociacionin

Marrëveshja për formimin e Asociacionit u nënshkrua ndërmjet Kryeministrit Isa Mustafa dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq, në prani të shefes së diplomacisë së ...

Opozita nuk e ka Harruar Asociacionin

Aktivitetet opozitare kundër marrëveshjes për përcaktimin e vijës kufitare me Malin e Zi të nënshkruar në Vjenë më 26 gusht 2015, kohëve të fundit kanë ...

Mustafa i Ashpër Rreth Idesë për ‘Asociacion Paralel’ të Komunave

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha se Asociacioni i Komunave të do të formohen, por kjo do të bëhet konform ligjeve dhe vullnetit të qytetarëve të vendit.

Opozita: Ditë e Rëndësishme për Demokracinë

Vetëm një ditë para protestës së paralajmëruar për ditën e shtunë, opozitarët mbajtën një konferencë ku treguan se do të protestojnë për ...

Apeli i Policisë Para Protestës

Në një komunikatë ku shpjegoi veprimet e planifikuara për nesër, policia tha se me veprime të padhunshme protestuesit do t’i ndihmojnë vetes dhe forcave të rendit.

Limaj: Qeveria të Hapë Rrugë për Zgjedhje

Në konferencë u fol për vendimin e Gjykatës Kushtetuese rreth Asociacionit të Komunave Serbe që u bë publik dje.