Postet nga: Asociacioni

Asociacioni, drejt formimit apo kthimit në pikën zero?

Ekipi menaxhues për përgatitjen e draftit për statutin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, tashmë ka nisur punën dhe me 30 prill e ...

Vuçiq: Njerëzit i kryejnë dy fakultete për pesë vjet

Duke folur për moszbatimin e marrëveshjes për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, Aleksandar Vuçiq th se për pesë vjet njerëzit i ...

Gjuriq nuk beson që Prishtina do ta krijojë Asociacionin

Gjatë vizitës në Mitrovicën Veriore, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq tha se nuk beson se autoritetet kosovare do ta ...

Serbët presin edhe tre muaj e gjysmë për Asociacionin

Ndihmësdrejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Petar Petkoviq porositi sot serbët kosovarë që të presin edhe tre muaj e gjysmë para se ...

Vuçiq: Serbët e Kosovës nuk do ta formojnë njëanshëm Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se përfaqësuesit e serbëve të Kosovës do të presin edhe tre muaj e gjysmë, duke respektuar kë...

Nesër takim në Zveçan rreth themelimit të Asociacionit (Dokument)

Përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës do të mbajnë nesër një takim me anëtarët e ekipit drejtues për themelimin e Bashkësisë ...

Analistët: Asociacioni Vetëm Sipas Kushtetutës

Njohësit e zhvillimeve politike thonë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe duhet të krijohet në pajtim me Kushtetutën e Kosovës dhe vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Lista Serbe i Konsideron Lojë Përpjekjet për Asociacionin

Lista Serbe do të vazhdojë ta mbrojë qëndrimin e saj se përfaqësuesit e serbëve janë të autorizuarit e vetëm për ta bërë draftin ...