Postet nga: asambleja komunale

Komuna e Prishtinës ndan 50 mijë euro për Shoqatën e Gastronomisë

Kuvendi i Komunës së Prishtinës ka votuar sot propozim-vendimin për subvencionim të Shoqatës së Gastronomëve me 50 mijë euro.

PDK në Mitrovicë me kritika të ashpra ndaj Qeverisë Kurti për 11 milionë eurot për rrymën e banorëve të veriut

Vendimi i Komisionit parlamentar të Ekonomisë që KOSTT t'i paguajë 11 milionë euro për rrymën e shpenzuar nga banorët e komunave me shumicë serbe në pjesën veriore ...

Rahovec: Për çdo fëmijë të lindur, nënat do të përkrahen me nga 200 euro

Kuvendi Komunal i Rahovecit sot ka marrë vendim që t’i përkrahë fëmijët e porsalindur me nga 200 euro.

Ish-drejtori i Ramadan Mujës nuk e pranon fajësinë për laptopët e pakthyer të komunës

Ish-drejtori komunal në Prizren, Ilir Baldedaj, ka dalë para gjykatës për t’u përgjigjur për akuzat rreth moskthimit të laptopëve të komunës në kohë...

Dështon votimi për buxhetin e Prizrenit, PDK e AAK largohen nga mbledhja

Mbledhja më e rëndësishme për vitin 2019 në Asamblenë Komunale të Prizrenit ka dështuar të mbahet, kjo në mungesë të kuorumit dhe pas largimit të kuvendarëve ...

“A tu tha goja a?”, asamblisti i Prizrenit kritikon drejtoreshën komunale për mosraportim

Fjalosje, debate të ashpra dhe ankesa e kanë përcjellë mbledhjen e gjashtë të Kuvendit Komunal të Prizrenit.

Prizren, Asamblisti i LVV-së akuzon drejtorin lokal për keqpërdorime me familjet skamnore

Përplasje fjalësh e tone të larta janë shkëmbyer sot në Kuvendin Komunal në Prizren.

Në Ditën e Çlirimit, Komuna e Prizrenit dekorohet me flamuj kosovar, shqiptar e turk

Prizreni sot feston 20 vjetorin e Çlirimit, kurse dy ditë më parë me datë 10 Qershor është festuar 141 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.