Postet nga: arme pa leje

Vushtrri, arrestohet një person për armë pa leje

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në fshatin Beqiq të Vushtrrisë, pasi që ai kishte shtënë më armë gjatë një ahengu familjar, e cila ishte pa leje.

Prishtinë- Arrestohet për armëmbajtje pa leje

Policia e Kosovës njofton se në Rruga B, Prishtinë është arrestuar një burrë pasi që tek ky i fundit gjatë kontrollimit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 10 fishekë.

Policia në Mitrovicë konfiskon armë dhe arreston dy persona

Dy persona janë arrestuar dhe dy armë janë konfiskuar në 24 orët e fundit nga policia në rajonin e Mitrovicës.

Mbrojtja e Mentor Golës, i akuzuar për tentim-vrasje, kundërshton aktakuzën

Mbrojtja e të akuzuarit për tentim-vrasje Mentor Gola, paraqiti kundërshtimet ndaj aktakuzës.

Policia zbulon arsenal armësh në Ranillug

Një sasi e madhe e armëve është gjetur nga policia gjatë kontrollit të një shtëpisë të pabanuar në fshatin Kormjani e Ulët në Ranillug.

Njësiti i antidrogës në Prizren gjatë bastisjes sekuestron një armë

Njësiti antidrogë në Prizren ka sekuestruar sot një armë gjatë një bastisje të një shtëpie.

Policia në Mitrovicë sekuestron dy armë pa leje

Dy armë janë sekuestruar dhe dy persona janë arrestuar nga policia e rajonit të Mitrovicës për armëmbajtje pa leje.

Pranoi fajin për tentim vrasjen për të cilën nuk akuzohej

Në Gjykatën Themelore në Pejë u mbajt shqyrtimi fillestar ndaj të akuzuarve Metë Dervishaj dhe Shkëlqim Dervishaj për tentim vrasjen e vitit 2015 në Isniq të Deçanit.