Postet nga: Arben Gashi

Gashi e quan inat politik mosratifikimin e marrëveshjeve për ujë të pijshëm dhe ujëra të zeza për Gjilanin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Hekuran Murati tashmë ministër i Financave, për shtatë muaj refuzonte ...

Javën e ardhshme, Kuvendi do të flas për marrëveshjen e Uashingtonit

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendi ka thënë se në seancën e Kuvendit, që pritet ...

Dëshmon në gjykatë ish hetuesi policor, i plagosur në Zhur, ku mbet i vrarë Sami Thaçi

Iran Badallaj dhe Arben Gashi kanë dalë sot para Gjykatës së Prizrenit, për t’u deklaruar rreth akuzave të Prokurorisë në lidhje me rastin e shpërthimit në ...

Gashi: Po presim vlerësimin e Avokatit të Popullit për rastin e Valdete Dakës

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi në një prononcim para mediave ka deklaruar se kanë mendime të ndryshme me PDK-në për ta ...

LDK kundërshton futjen në rend ditë të raportit të AKP-së dhe bordit ARKEP-it

Arben Gashi, shef i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë që nuk e përkrahin mocionin që në rënd të dite të futet  ...

LDK dhe AAK s'vazhdojnë seancën parlamentare pa Kurtin

Arben Gashi, shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, në seancën e Kuvendit e cila po vazhdon pas një ore pauzë, ka kërkuar nga në...

Arben Gashi: Qeveri angazhohu, ende s'keni siguruar vaksinën

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, pati kritika ndaj programit qeverisës dhe Qeverisë Kurti, duke thënë se Kosova është i vetmi vend ...

Për t'u kthyer në Kuvend, LDK kërkon plotësim të këtyre kërkesave

Lidhja Demokratike e Kosovës, do të kthehet në seancat plenare, tek pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, nga e cila kërkon të marrë 'garancion' se legjislativi do të ...