Postet nga: arabia saudite

A.Saudite deklaron se gazetari Khashoggi është vrarë

Arabia Saudite ka thënë se gazetari, Jamal Khashoggi është vrarë, duke përmendur një “operacion të ashpër” si arsye të vrasjes, që ka nxitur zemërim ndërkombë...

Rusia, Arabia Saudite zgjerojnë bashkëpunimin në fushën e naftës

Rusia dhe Arabia Saudite thanë se u pajtuan për të zgjeruar bashkëpunimin në çështjet e naftës dhe të gazit.

Forcat e mbështetura nga sauditët nisin sulm ndaj rebelëve huthi në Jemen

Forcat e mbështetura nga Arabia Saudite kanë nisur sulm në portin Hudayah në Jemen, pasi rebelët huthi kanë injoruar ultimatumin për t’u larguar, raporton BBC.

Biznesmenë nga Kosova dhe Arabia Saudite flasin për bashkëpunime

Sot në Prishtinë është mbajtur forumi i biznesit ndërmjet Kosovës dhe Arabisë Saudite. Ky forum u organizuar nën patronatin e zëvendëskryeministrit Enver Hoxhaj në bashkë...

Pompeo viziton Arabinë Saudite, tejet i ashpër me Iranin

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo është duke shtyrë komunitetin ndërkombëtar për të sanksionuar persona dhe subjekte që janë duke ndihmuar programin raketor të Iranit, ka njoftuar ...

Arabia Saudite Hapi Kinematë Publike pas 40 Vjetësh

Arabia Saudite ka hapur kinemanë e parë komerciale pas 40 vjetësh duke shfaqur privatisht filmin e Hollywoodit, Black Panther.

Gratë në Arabi Mund të Shikojnë Futboll në Stadium

Për herë të parë në historinë e Arabisë Saudite qeveria ka vendosur që grave t’u lejohet të shikojnë futboll në stadium.

Vendi i Parë në Histori që i Jep Nënshtetësinë një Roboti

Roboti është projektuar nga firma Hong Kong Hanson Robotics.