Postet nga: aleksei navalny

Navalny e apelon vendimin për paraburgim

Kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalny, apeloi vendimin e gjykatës për zgjatjen e paraburgimit të tij, pas ndalimit më 17 janar.

Autoritetet ruse ndalojnë Navalnyn

Autoritetet ruse ndalojnë Navalnyn

Politikani opozitar rus, Aleksei Navalny është ndaluar nga forcat policore në aeroportin Sheremetyevo të Moskës, pak minuta pasi ai arriti nga Gjermania. Avokati i tij, që kishte udhëtuar ...

Navalny niset drejt Rusisë

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim.

Rusia hap rast penal kundër Navalnyt

Komiteti Hetues i Rusisë hapi një rast penal kundër kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny, duke e akuzuar atë për vjedhjen e qindra miliona rublave, të dhuruara për ...

Putin thotë se e ka ndihmuar Navalnyn të largohet nga Rusia për shërim

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se ai personalisht ka intervenuar, në mënyrë që lideri opozitar rus, Aleksei Navalny të mund të dërgohej në Gjermani për shërim, ...

BE-ja dënon helmimin e "turpshëm" të Navalnyt

Shefja e Bashkimit Evropian, Ursula von der Leyen, ka dënuar të mërkurën atë që e ka cilësuar helmim “të turpshëm dhe frikacak” të liderit opozitar ...

Navalny arrin në Gjermani, është “në gjendje stabile”

Avioni me të cilin është transportuar lideri opozitar rus, Aleksei Navalny ka ateruar në Berlin.

Mjekët rusë pajtohen për evakuim të Navalnyt në Gjermani