Postet nga: aleksandar vulin

Vulinit i ndalohet hyrja në Kosovë

Ministrit serb të Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, i është ndaluar të marrë pjesë nesër në Gazimenstan për festën e Vidovdanit.

Zyrtare, këtë të diel takimi Thaçi - Vuçiq në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do takohen këtë të diel në Bruksel, në kuadër të dialogut të ndë...

Ministria e Punëve të Brendshme Nuk i Komenton Zhvillimet në Veri

Deri sa zyrtarë të lartë të Serbisë po mundohen të hyjnë në Kosovë pa leje, zyrtarë policorë janë vënë në pozita për të zbatuar urdhrat që kanë marrë ...

Policia: Një Ministër Serb e Lejuam të Hyjë në Kosovë, Por Ai u Kthye

Me anë të një njoftimi policia ka demantuar një lajm të mediave serbe se Ministrit serb të Kulturës, Vladan Vukosavljeviq, nuk i është lejuar hyrja në Kosovë.

Policia në Zbatim të Ndalesës së Vizitës së Vulinit e Gjuriqit

Policia e Kosovës ka thënë të hënën se bazuar në planifikimet e saja policore, në zbatim të vendimit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të ...

Vulin: Ushtria e Kosovës do të Kërcënonte Paqen në Ballkan

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, tha se Kosova nuk mund të ketë ushtri dhe se "formacioni i tillë ilegal i armatosur" do të përbënte kërcë...

Vulin: Nuk Ka Presione për Njohjen e Kosovës

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, deklaroi sot se vendi i tij nuk do të bëjë asgjë në dëm të interesave të veta jetike kombëtare dhe ...

Vulin: Serbia Duhet të Kërkojë Marrëveshje për Ndarje me Kosovën

Serbia duhet të kërkojë marrëveshje për ndarje me Kosovën, me qëllim që të përfundojë kontesti, i cili po e dëmton integrimin e Serbisë ...