Postet nga: Albin Kurti

Kurti për zgjedhjet në Mal të Zi: Hegjemonizmi serb ka marrë hov

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për zgjedhjet në Mal të Zi ka thënë se hegjemonizmi serb ka marrë hov.

Kurti: Po e përgatisim qeverisjen alternative për rikthimin tonë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se po e përgatisin qeverisjen alternative për rikthimin e tyre.

VIDEO - Kurti për takimin në Uashington: Turizëm me paratë e buxhetit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se në takimin e Uashingtonit mes Kosovës dhe Serbinë, karakteri politik është i pashmangshëm.

Albin Kurti prezanton aderime të reja në Vetëvendosje

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka prezantuar dy prurje të reja në partinë të cilës i prin.

Kurti: Serbët duhet të na kërkojnë falje e mandej ne duhet të mendojmë t'i falim apo jo

Në Ditën Ndërkombëtare të të Pagjeturve, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se përpjekjet e shtetit të Kosovës për ...

Kurti kritikon Qeverinë Hoti për menaxhimin e situatës me pandeminë

Kosova është në ditën e 169  prej kur janë shfaqur rastet  e para të COVID-19 dhe ka 3.352 raste aktive me këtë virus.

Kurti për demarkacionin me Malin e Zi: Pesë vjet nga nënshkrimi që kushtoi 8.200 hektarë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar 5-vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi.

Kurti prezanton aderimet e reja në Vetëvendosje - një pjesë e stafit mjekësor të Pejës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka njoftuar se një pjesë e stafit mjekësor në Pejë janë anëtarësuar në partinë e drejtuar prej tij.