Postet nga: Albin Kurti

Policia në Aksion, Kërkon edhe Donika Kadaj- Bujupin

Policia e Kosovës po kërkon deputeten e Lëvizjes Vetëvendosje Donika Kadaj- Bujupi , ndaj së cilës Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër ...

Albin Kurtin po e Kërkon Policia

Policia e Kosovës po kërkon deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ndaj të cilit  Gjykata Themelore e Prishtinës ka lëshuar urdhër që të ...

Voton Albin Kurti: Jemi zgjuar të Gëzuar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, votoi në qendrën e tij të votimit në Fakultetin Juridik dhe bëri thirrje për pjesëmarrje sa më të ...

Kurti: S’u Betuan Gjyqtarët e Veriut Para Presidentit, por Ai Para Tyre

Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar rreth tekstit zyrtar që u publikua jozyrtarisht lidhur me emërimin gjyqtarëve serbë të veriut të vendit.

Albin Kurti: Sot Është Ditë Barazie

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sapo votoi në qendrën e tij të votimit në Fakultetin Juridik në kryeqytet. Pasi e hodhi votën e tij në ...

Policia Mohon Bastisjen e Shtëpisë së Albin Kurtit

Policia e Kosovës ka mohuar informacionet për bastisjen e shtëpisë së deputetit Albin Kurti, kundër të cilit Gjykata e Prishtinës kishte lëshuar urdhëresë ...

Albin Kurti Mungon në Gjykimin për Lotsjellësin

Seanca kundër katër deputetëve të Vetëvendosjes për gazin lotsjellës të hedhur në seancën e Kuvendit të Kosovës u shty, pasi munguan të ...

Albin Kurti Arrestohet Nëse Nuk Paraqitet në Gjykatë

Nesër do të vazhdojë seanca ndaj katër deputetëve të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj- Bujupi, Albulena ...