Postet nga: Akuza

Dëshmia e pacientes në gjykimin e mjekut të akuzuar për trajtim të papërgjegjshëm në spitalin privat "Heart"

Në gjykimin e mjekut Hajrullah Binakaj, i akuzuar për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor, pacientja R.A. kërkoi që t`i kompensohet dëmi dhe stresi ...

Pse hoqi dorë kryeprokurori nga padia për Mimoza Kusarin

Një fotografi e Mimoza Kusarit e shpërndarë nga gjyqtari i çështjes Misin Frangu ka nxitur dyshimin e avokatit të Ali Selimajt në objektivitetin e gjyqtarit pasi që  padia pë...

Partia e Ivanoviqit Kritikon Policinë e Kosovës për Hetimin

Partia që drejtohej nga politikani i vrarë serb i Kosovës Oliver Ivanoviq u shpreh se Policia e Kosovës “nuk ka vullnet” për të gjetur vrasësit sepse ...

Këshilltari i Presidentit: Dardan Molliqaj, Përgjegjës për Bombat Ndaj Kuvendit dhe RTK-së

Në një postim në Facebook, Abelard Tahiri, i cili është edhe anëtar i kryesisë së PDK-së, e quajti Molliqajn “kriminel ordiner” ndërsa kritikoi organet e drejtësisë që ...

Prokurori i Suspenduar, 8000 Euro Pagë nga Buxheti i Shtetit

Mbi 8 mijë euro është paguar nga Buxheti i Kosovës, prokurori i suspenduar i krimeve të rënda Bajram Hamitaga.

Frashër Krasniqi: Prokuroria Falsifikoi Përgjimin

Në gjykimin për sulmin në Kuvend, Frashër Krasniqi tha se prokuroria ka falsifikuar përgjimin e një bisede që e ka përfshirë në kallëzimin penal.

Të Dashurat Denoncojnë të Dashurin e Martuar

Dy gra kanë paditur ish-in e tyre për mashtrim dhe ushtrim të dhunës, ndërsa i akuzuari ishte ndërkaq i martuar dhe me fëmijë.