Postet nga: aksidenti i autobusit

Shoferi i autobusit shpallet fajtor për aksidentin në Bullgari

Shoferi i autobusit është shpallur fajtor për aksidentin e rëndë që ndodhi në Bullgari ku humbën jetën 45 shtetas të Maqedonisë së Veriut, me përkatësi ...

Detaje të reja për aksidentin e autobusit nga Kosova në Serbi

Mediat serbe raportojnë se në aksidentin e autobusit të kompanisë nga Kosova "Zhitia Turist", i cili po udhëtonte drejt Sllovenisë, janë lënduar 11 persona.

“Nuk ka pasur kontrabandë me karburant dhe piroteknikë autobusi i “Besa trans-it”

Dihen arsyet e mundshme dhe shkaktari i zjarrit që shpërtheu në autobusin në autostradën “Struma” në Bullgari. Këtë në emisionin “Lice v lice” të televizionit kombëtar ...

Komuna e Gazi Babës do të dhurojë mjete financiare për familjet e viktimave të aksidentit në Bullgari

Kryetari i Komunës së Gazi Babës, Boban Stefkovski, sot, ka i ka dorëzuar kërkesë kryetares së Këshillit të Komunës së Gazi Babës pë...

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut tregon kur do të kthehen 7 pacientët e mbijetuar nga aksidenti tragjik

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot në mëngjes ka biseduar me Ivan Poromanski, drejtor i Spitalit Pirogov në Sofje, ku janë paraqitur shtatë pacientët që ...

Vazhdon hetimi për autobusin, një nga pistat është karburanti rezervë

Po forcohen gjithnjë e më shumë dyshimet se në autobusin e “Besa Transit” ka mundësi të jetë transportuar lëndë djegëse nga e cila ka rënë zjarri ...

Aksidenti në Kroaci, 5 viktima nga komuna e Gjakovës

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, ka thënë se deri më tani janë 5 nga viktimat e aksidentit të autobusit nga Kosova në Kroaci janë qytetarë nga komuna e Gjakovë...

Zyrtari kroat: Viktimat janë 9 pasagjerë dhe njëri shofer

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e  hershme të mëngjesit  në autostradën afër Sllavonski Brodit në Kroaci.