Postet nga: Akademia përkujtimore

Thaçi: Masakra e Lubeniqit, simbol i krimeve që Serbia kreu në Kosovë

Viktimat e Lubeniqit janë simbol i krimeve që shteti i Serbisë i ka kryer në Kosovë kundër popullatës civile.

Akademi përkujtimore për dëshmorët Afrim Hajrizi dhe Sami Gashi

Në Mitrovicë është mbajtur akademi përkujtimore në 20-vjetorin e rënies së dëshmorëve Afrim Hajrizi dhe Sami Gashi.

Bahtiri: Po e ndjejmë mungesën e kolosit të Kosovës – Bajram Rexhepit

Në njëvjetorin e vdekjes së ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi, në Mitrovicë është mbajtur akademi përkujtimore.

Thaçi: Luan Haradinaj theu gurin shqiptar për herë të parë

Njeri i shëmbëlltyrës, dinjitetit, virtytit dhe krenarisë kombëtare është vlerësuar nga presidenti Hashim Thaçi dëshmori i kombit Luan Haradinaj në 21-vjetorin e rë...

Veliu: Duhet Marrë Shembull Politika e Rugovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu në akademinë përkujtimore kushtuar 12 vjetorit të vdekjes së ish- presidentit Ibrahim Rugova tha se ata që po udhëheqin ...

‘Zahiri, Hakifi e Edmondi, Tre Emra të Mëdhenj të Historisë së Kosovës’

Në 20 vjetorin e rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Hakif Zejnullahut dhe Edmond Hoxhës është mbajtur akademi përkujtimore, e organizuar nën patronatin e kryeministrit të ...

Jashari: Kosovës po i Hapen Plagë të Panevojshme

Lulzim Jashari, i biri i komandantit legjendar Adem Jasharit, i ka bërë thirrje klasës politike për maturi e përgjegjësi ndaj shtetit të Kosovës.