Postet nga: "air albania"

Përkeqësimi i fushës në ‘Fadil Vokrri’, ndeshja Ballkani- Viktoria Plzen zhvendoset në ‘Air Albania’

UEFA ka vendosur që ndeshja e ardhme e Ballkanit ndaj Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës, të mos luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” por në stadiumin “Air Albania”, ...

Pjesa e parë përfundon me epërsi të Romës

Pjesa e parë e finales së UEFA Conference League është përmbyllur me epërsi të Romës ndaj Feyenoordit.

Brohorima dhe festë nga tifozët e Feyenoordit dhe Romës në "Air Albania" (VIDEO)

Tifozët e Feyenoord dhe Romës që tashmë janë futur në stadiumin 'Air Albania', mbrëmjen e sotme e kanë nisur me brohorima për ekipet.

Finalja evropiane e futbollit sjell fitime të majme për hotelet e Tiranës

Ndërsa Tirana përgatitet të presë finalen e UEFA Conference League më 25 maj, ekspertët e turizmit thonë se hotelet e qytetit po rrisin çmimet për të pë...

Bashkëpronari i Air Albania, Sinan Idrizi akuzohet për mashtrim në Turqi

Një nga biznesmenët më të famshëm në Turqi ka dorëzuar kallëzim penal në Stamboll kundër Idrizit për një mashtrim me vlerë 3.2 milionë euro pë...

3 të arrestuar për shkatërrimin e ulëseve në stadiumin “Air Albania”

Disa tifozë kanë shkatërruar stolat e stadiumit “Air Albania” gjatë ndeshjes Partizani-Bylysi, që u zhvillua dje dhe ndeshjes Tirana-Kukësi, që është zhvilluar të premten.

'Lasgushi shtegton' në Izrael bashkë me kuqezinjtë

Lojtarët kuqezinj së bashku me stadin e kombëtares janë nisur pak pas mesditës së sotme drejt Tel Avivit dhe këtë fluturimin e kanë bërë me ...

Turkish Airlines 49 % të  aksioneve në Air Albania

Qeveria shqiptare miratoi një marrëveshje mes tre kompanive për krijimin e kompanisë ajrore Air Albania. Marrëveshja thotë se tre aksionerët do të kontribuojnë bashkërisht pë...