Postet nga: administrata trump

SHBA: Jep dorëheqjen Sekretarja e Transportit, Elaine Chao

Sekretarja amerikane e Transportit Elaine Chao tha të enjten se do të japë dorëheqjen, pas sulmit ndaj Kapitolit.

Vuçiq për takimin në Shtëpinë e Bardhë: Për herë të parë fola se çfarë po ndodh me serbët

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq në një intervistë ekslukzive për "The Pavlomic Today"foli për takimin në Shtepinë e Bardhë që u zhvillua në fund të muajit ...

Eliot Engel, i shqetësuar me ‘taktikat’ e administratës Trump ndaj Kosovës

Eliot Engel, i shqetësuar me ‘taktikat’ e administratës Trump ndaj Kosovës

Eliot Engel, kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një deklaratë ka ...

ShBA intensifikon angazhimin për arritjen e një marrëveshjeje Kosovë-Serbi

Ditë më parë, presidenti amerikan Donald Trump e ka emëruar Richard Grenellin si të dërguarin special amerikan për negociatat Kosovë-Serbi.

ShBA: Celularët do të testohen me mesazhe ‘alarmi’ nga administrata e Trump

Administrata e presidentit amerikan Donald Trump, do të dërgojë një mesazh tek të gjithë celularët në Shtetet e Bashkuara, të enjten, për të testuar një sistem alarmi ...

Koreja Veriore e Konsideron 'Raciste' Administratën e Trumpit

Koreja Veriore ka akuzuar administratën e presidentit amerikan, Donald Trump duke e cilësuar klub të miliarderëve që zbaton “politikë raciste”, derisa kundërshton lirinë e shtypit dhe ...

Presidenca Trump Nuk e Ka Ndryshuar Politikën e ShBA në Ballkan

Që nga zgjedhja e presidentit amerikan Donald Trump, politika e jashtme e vendit ka qenë e çrregullt. Me deklaratat e tij të çoroditura, sjelljen shpërfillëse ndaj NATO-s dhe ...

PS Firmos Kontratë Lobimi me Kompaninë e Afërt me Trump

Partia Socialiste e Shqipërisë ka punësuar kompaninë e lobimit “Ballard Partners” me bazë në Florida - kompani e cila njihet për lidhjet me presidentin amerikan, Donald Trump.