array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/lajm/bote/"
 }
}

BE-ja nuk arrin marrëveshje për embargon e naftës ndaj Rusisë

Përpjekjet e Bashkimit Evropian për të vendosur një raund të ri sanksionesh kundër Rusisë në përgjigje të luftës në Ukrainë u duk se ngecën ...

Presidenti Biden rikthen forcat amerikane në Somali

UASHINGTON - Presidenti Joe Biden ka autorizuar ridërgimin në Somali të deri në 500 forcave amerikane, thanë të hënën zyrtarë amerikanë. Ish-Presidenti Donald Trump kishte urdhëruar të...

Komandantët e Putinit masakrojnë ushtarët e tyre të plagosur – rrëfimi i rusëve të zënë robër në Ukrainë

Komandantët rusë po masakrojnë ushtarët e tyre të plagosur, në vend se t’i largojnë nga fushëbeteja dhe t’i dërgojnë për trajtim. Këto ...

Erdogan: Delegacionet e Suedisë dhe Finlandës mos të vijnë në Turqi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sërish ka shprehur kundërshtimin e tij për anëtarësimin e mundshëm të Finlandës dhe Suedisë në NATO.

Rusia thotë se do të përgjigjet nëse NATO forcon ushtarakisht Suedinë dhe Finlandën

Presidenti Vladimir Putin paralajmëroi Perëndimin të hënën se Rusia do të përgjigjet nëse NATO fillon të forcojë infrastrukturën ushtarake të Suedisë dhe Finlandë...

Elisabeth Borne emërohet kryeministre e Francës

Politikania centriste, Elisabeth Borne, është emëruar kryeministre e re e Francës më 16 maj, duke u bërë gruaja e dytë që do të mbajë këtë post.