array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}
I Dënuari Për Terrorizëm Flet nga Qelia e Burgut

I Dënuari Për Terrorizëm Flet nga Qelia e Burgut

Nga qelia e tij në burgun e Gjilanit, Sllobodan Gavriq ka rrëfyer për emisionin “Drejtësia në Kosovë” mënyrën se si u kap me mbi 12 kilogramë ...

Schwendiman: Gjykata Speciale Nuk është Anti-Shqiptare

Në intervistën e tij të parë që prej emërimit kryeprokuror i Gjykatës së re Speciale të Kosovës, David Schwendiman tha për BIRN se kriminelët ...

Edi Rama: Pajtimi me Serbinë, Proces Patriotik

Sot u pa që debati, pjesa më interesante e debatit kur ju dhe Vuçiqi u nxehët dhe patët një shkëmbim të mirë dhe interesant të ideve, ...

Gorani: Bashkimi me Shqipërinë Nuk e Asgjëson Kosovën

Analisti politik dhe anëtari i Vetëvendosjes, Dukagji Gorani, nuk pajtohet me tezën se përdorimi i simboleve të Shqipërisë, disa herë në kurriz të atyre vendore ...

Sikletet e të Qenit Kryetar i Tiranës

Pak pas fitores së zgjedhjeve të qershorit 2015, Erion Veliaj vuri re se nxënësit e Tiranës kishin një problem: ata bashkërisht humbnin 33,000 orë mësimi çdo javë ...

Gazetaria Hulumtuese Mund të Ndryshojë Jetët e Njerëzve në Vendet në Tranzicion

Gazetari amerikan Marty Kaiser, gazetarët e të cilit janë vlerësuar tre herë me çmimin prestigjioz Pulitzer ndërsa ai ishte redaktor në Milwaukee Journal Sentinel, tha se e ...