Lajmet e Fundit

Mjekët në QKUK i heqin pacientit nga trupi tumorin 3.5 kilogramësh

Mjekët në Klinikën e Kirurgjisë Torakale të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, kanë kryer një operacion të rrallë duke i kanë hequr një pacienti tumorin e ...

Arrestohet një person në Ferizaj, ishte në kërkim nga 31 tetori

Është arrestuar një person në Ferizaj, i dyshuar për një rast të kanosjes. Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj me 31 tetor ka pranuar një informatë së në fshatin Gë...

Qeveria s’ndan buxhet për vaksinat kundër COVID-19, synon ta luftojë pandeminë me donacione e kredi

Me 7.3 milionë euro Ministria e Shëndetësisë në Kosovë do të blejë vaksina kundër COVID-19 gjatë vitit 2022. Por këto të holla janë nga donacionet dhe kreditë e ...

Tenderi "Furnizim me Internet për rrjetin Sizmologjik të Kosovës dhe lidhjet kabllovike për MZhE", Grfafika: Rrahman Ramaj

Pas tre viteve, Gjykata e Prishtinës "përmbys" vendimin e OShP-së për tenderin e internetit

Më shumë se tri vite pasi Gjykata e Tenderëve e kishte anuluar tenderin e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik (MZhE) për furnizim me internet për rrjetin sizmologjik të ...

Arrestohet një biznesmen, dyshohet se fitoi tenderë rreth 2 milionë euro me dokumente të falsifikuara

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka arritur që të ndalojë të dyshuarin me inicialet I. H. në kohëzgjatje për 48 orëve për arsye se dyshohet se ka kryer ...

Conte pranon se ka probleme te Totteham pas situatës me COVID-19

Trajneri i klubit Tottenham, Atonio Conte është shprehur se situata në klubin e tij është alarmante pas rasteve të shfaqura me COVID-19.

Pafuqia e BE-së në dialogun Kosovë-Serbi

Deklarata e shefit të diplomacisë evropiane, Josep Borrell se Kosova duhet ta themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe, shpërfaqë asimetrinë e pozicionit të Bashkimit Evropian në raport me ...

Liga e Kampionëve, kur pritet të hidhet shorti për fazën eliminatore?

Pas përfundimit të ndeshjeve që zhvillohen ditën e sotme, priten të kompletohen 16 ekipet që do të përballen në mes veti në fazën e eliminimit direkt.