Postet nga: zkm

Kurti pret në takim Emir Suljagiq, të mbijetuarin e Srebrenicës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim Emir Suljagiq, Drejtor i Qendrës Memoriale të gjenocidit të Srebrenicës i cili është dhe i mbijetuar i kë...

Martesat e hershme si fenomen shqetësues, Kurti takon zyrtarët komunalë për komunitete

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me nënkryetarët dhe zyrtarët komunalë për komunitetet për të diskutuar rreth parandalimit të martesave të hershme.

Kurti takohet me shefin e OSBE-së dhe ambasadorin e Zvicrës, bisedojnë për funksionalizimin e Zyrës për Kontrollin dhe Harmonizimin Gjuhësor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me shefin e OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport dhe ambasadorin e Zvicrës, Jurg Sprecher.

16 vjet shtet - Krerët e shtetit bëjnë homazhe në kompleksin e Jasharajve, tek varri i Rugovës dhe Demaçit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në ditën e pavarësisë kanë bërë ...

Kurti diplomatëve perëndimor:  Prioritet kryesor për Kosovën është siguria e shtetit dhe e qytetarëve, e kufijve dhe e territorit

Sot, nikoqir i pesë diplomatëve perëndimor në Prishtinë ishte kryeministri i vendit, Albin Kurti.

Ndarja e fondeve për OJQ dhe media, këshilltarja e Kurtit jep dorëheqje nga Zyra për Çështje të Komuniteteve

Elizabeth Gowing ka dhënë dorëheqje nga Zyra për Çështje të Komuniteteve, e cila funksionon në kuadër të Zyrës së Kryeministrit të Kosovës. Arsye pë...

Komuna vendos që skulptura e Ramiz Cernices të bëhet pa plis, reagojnë familja

Familja e Ramiz Cernicës, njërit nga figurat më të rëndësishme të historisë shqiptare të pasluftës së dytë botërore iu është drejtuar me kërkesë ...

Kryeministri Kurti dhe ambasadori amerikan Hovenier zhvilluan takim me përfaqësues të bizneseve në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti bashkë me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, kanë zhvilluar sot një takim të përbashkët me përfaqësues të bizneseve.