Postet nga: zkm

Kurti pret në takim ‘Shqiponjat’, i uron për titullin kampion në basketboll

Kryeministri Albin Kurti ka pritur dje në takim kampionin e super ligës së basketbollit të Kosovës, Klubin e Basketbollit, Peja.

Gazetari Kosovë Gjoci pretendon se truprojat e kryeministrit Kurti e shtynë dhe e kërcënuan

Gazetari Kosovë Gjoci po pretendon se njëri pjesëtar i mbrojtjes së kryeministrit Albin Kurti e ka shtyrë me dorë duke ia rrëzuar pajisjet në tokë ndërsa ...

Kryeministri Kurti priti në takim nobelistin, Dan Shechtman

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim fituesin e çmimit nobel për Kimi, Dan Shechtman, i shoqëruar edhe nga Konsulli i Nderit i Kosovës në Austri, ...

Hapet konkurs për anëtarë të bordeve të pesë ndërmarrjeve publike

Qeveria e Kosovës ka hapur konkurs për anëtarë të bordeve të pesë ndërmarrjeve publike në vend.

Kurti në takim me ministrin e jashtëm të Greqisë, diskutojnë edhe për zgjedhjet në katër komunat me shumicë serbe

Kryeministri Albin Kurti gjatë kohës sa po merr pjesë në Forumin Ekonomik në Delphi është takuar edhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias.

Kryeministri Kurti takon të mbijetuarat e dhunës seksuale luftës së fundit

Kryeministri Albin Kurti ka bashkëbiseduar sot me të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë gjatë vizitës në organizatën joqeveritare “Medica Gjakova”

Takimi Kurti-Escobar, ZKM: Të përkushtuar, konstruktiv dhe kreativ, delegacioni qeveritar i Kosovës udhëton për në Ohër

Zyra e kryeministrit të Kosovës ka thënë se në takimin mes shefit të Qeverisë, Albin Kurti dhe të dërguarit special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ...

Kryeministri Albin Kurti takoi deputetin britanik Martin Vickers

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim deputetin e Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar nga radhët e Partisë Konservatore, njëherësh i dërguari për ...