Postet nga: zkm

Kurti pret bashkatdhetarët në ndërtesën e Qeverisë, i fton për investime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka organizuar një pritje për bashkatdhetarët në ballkonin e objektit të Kryeministrisë.

Kurti mblodhi në Prevallë disa kryetarë e nënkryetarë të komunave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministren, Emilja Rexhepi kanë mbledh disa prej kryetarëve dhe nënkryetarëve të komunave të vendit për ...

Kurti takon aktivistë dhe gazetarë nga Serbia

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe “Ballkani i Hapur” ishin ndër temat e diskutimit që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pati me aktivistë të të drejtave ...

Këta janë 5 personat në garë për pozitën e Sekretarit të Zyrës së Kryeministrit

Pesë persona ia kanë mësyrë pozitës së Sekretarit të Përgjithshëm në Zyrën e Kryeministrit të Kosovës.

Pas ri-tenderimit, blihen kabinat për sigurimin e objekteve qeveritare në MPB dhe në Kryeministri

Pas tentimit të dytë, dikasteri qeveritar i punëve të brendshme, arriti të nënshkruaj kontratë për blerjen e kabinave për sigurimin e objekteve qeveritare në MPB dhe ...

Arsyetimi i Zyrës së Kryeministrit për darkën me ushqime deti e shampanjë italiane

Pas publikimit të KALLXO.com të lajmit për shpenzimet për një darkë të kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, kur ishin konsumuar ushqime deti, verëra ...

Kurti bëri homazhe para varrit të profesorit Ejup Statovci

Në 24- vjetorin e protestave studentore dhe në nderim të veprës së profesorit Ejup Statovci, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vënë kurora lulesh dhe ka bë...

Tri organizatat joqeveritare që përfituan subvencione nga Zyra e Kryeministrit pa i plotësuar kriteret

Zyra e Kryeministrit u ka dhënë subvencione në vlerë prej 71 mijë eurosh tri organizatave joqeveritare, të cilat nuk i kanë plotësuar kriteret.