Postet nga: zgjedhjet lokale

Vendimi i Gjykatës, pamundëson kandidaturën e Sami Lushtakut për kryetar

Kryeredaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi ka komentuar vendimit e Gjykatës Kushtetuese, duke thënë se ky vendim do të prodhoj “kriza politike” edhe në nivelin lokal.

Enver Hoxhaj komenton kandidaturën e Ramiz Lladrovcit

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj i cili aktualisht mbanë edhe postin e kryetarit të kësaj partie, ka komentuar shpalljen e ...

Kandidati i Listës Serbe fiton në Mitrovicë të Veriut me rreth 90%

Në zgjedhjet e parakohshme për kryetar të Komunës së Mitrovicës së Veriut të mbajtura më 29 nëntor, kandidati partisë Lista Serbe, Milan Radojeviq, ka fituar bindshëm ...

Planet e Shpejtim Bulliqit për Podujevën

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga Lëvizja Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, derisa ka prezantuar plan-programin qeverisës ka kritikuar qeverisjen e deritanishme të LDK-së.

Ahmetaj: Shkurtimi i buxhetit të KQZ-së rrezikon organizimin e zgjedhjeve lokale 2021

Kryeshefi ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Burim Ahmetaj ka deklaruar se shkurtimi i buxhetit që i është bërë KQZ-së, do të rrezikojë në masë të madhe ...

Zgjedhjet në Shqipëri, fushatë në kishë

Në dy deklarata të ashpra, Kisha Orthodokse e Shqipërisë kritikoi përdorimin e kishave nga dy kandidatë socialistë për fushatën elektorale, duke e quajtur një sjellje të ...

Rama: Zgjedhjet do të mbahen në gjithë Shqipërinë

Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha se Shqipëria do të shkojë në zgjedhje me 30 qershor, edhe pse opozita dhe ...

VIDEO - Tensione në Kukës, dy të lënduar

Pas tensionimit të situatës policia e Shqipërisë nxori nga ambientet e qendrës së votimeve apo siç njihet si KZAZ nr 11 e Kukësit materialet zgjedhore.