Postet nga: zgjedhjet lokale

Anton Quni jep dorëheqje nga detyra e kryetarit të LDK-së në Prizren

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga detyra e kryetarit të LDK-së - Dega në Prizren.

Alban Hyseni flet për "humbjen" e LVV-së dhe strategjinë që duhet ndjekur pas saj

Alban Hyseni, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, i cili ka fituar zgjedhjet në komunën e Gjilanit në intervistën përballë Jeta Xharrës ka folur për ...

Fitorja e basketbollistit jashtë parketit “në minutat shtesë”

Dhjetë vjet pasi e ka lënë parketin e basketbollit, Alban Hyseni i ka dhënë një “trepikësh” të rëndësishëm partisë së tij, Lëvizjes Vetë...

Abelard Tahiri ironizon me LVV: Kryeministër, ka ardhë 14 nëntori, ke mbetur me 4 komuna

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka ironizuar me rezultatet e LVV-së në zgjedhjet lokale duke thënë se ka mbetur vetëm me ...

Rezultatet për Kllokotin, fiton Vladan Bogdanoviq

Rezultatet preliminare të shpallura nga KQZ tregojnë se kandidati i Listës Serbe, Vladan Bogdanoviq, ka fituar zgjedhjet me 55.13% të votave në garën ku kundërkandidat e kishte anë...

Exit Poll i RTV Dukagjinit nxjerr Alban Hysenin fitues në Gjilan, Klan Kosova, Lutfi Hazirin

EXIT POLL i Ubo Consulting dhe RTV Dukagjini e ka nxjerr kandidatin e LVV, Alban Hyseni me 52.1 % të votave fitues të zgjedhjeve në Gjilan.

Exit Poll i RTV Dukagjinit nxjerr Arben Vitinë fitues në Prishtinë, Klan Kosova, Përparim Ramën

EXIT POLL i Ubo Consulting dhe RTV Dukagjini e ka nxjerr Arben Vitinë e LVV me 50.9%, fitues të zgjedhjeve në kryeqytetet.

Policia ndërhyn në një rast me vëzhgues në Mamushë

Në orën e parë të hapjes së vendvotimeve janë raportuar dy raste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.