Postet nga: Werder Bremen

Werderi i Rashicës e mposht Schalken në shtëpi (VIDEO)

Werder Bremen ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Schalkes me rezultat 1-0, si mysafir, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Werderi po e mposht Schalken, asiston Rashica (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë ndërmjet Schalkes dhe Werder Bremenit, me epërsinë e mysafirëve.

Werder dhe Monchengladbach përfundon pa fitues

Werder Bremen dhe Borussia Monchengladbach, i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 0-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 28-të në Bundesligë.

Formacionet zyrtare: Werder- Monchengladbach, starton Rashica (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Werder Bremen – Borussia Monchengladbach, e cila luhet në kuadër të xhiros së 28-të në Bundesligë prej orës 20:30.

Pas 7 ndeshjeve Werderi i Rashicës gjen rrugën e fitoreve

Werder Bremeni ka shënaur fitore si mysafir ndaj Freiburgit, pas shtatë ndeshjeve në Bundesligë me rezultat minimal 1-0, në kuadër të xhiros së 27-të.

Formacionet zyrtare: Freiburg- Werder, starton Rashica (FOTO)

Janë publikuar formacionet startuese për ndeshjen Freiburg- Ëerder Bremen, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në Bundesligë.

Frank Baumann tregon të ardhmen e Rashicës

Milot Rashica është duke kaluar në formë të mirë me skuadrën e Werder Bremenit, edhe pse klubi gjerman është në krizë të rezultateve dhe është në fundin e tabelë...

Dortmund e mposht Werderin e Rashicës (VIDEO)

Borussia Dortmund ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Werder Bremenit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 23-të në Bundesligë.