Postet nga: valmir elezi

A e cenon fshehtësinë e votës vendosja kamerave prapa kabinave të votimit?

Gjatë votimit për ose kundër largimit të kryetarëve në katër komunat me shumicë serbe në veri, Leposaviq, Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok dhe Zveçan, pë...

Gjendja e vendvotimeve, KQZ arsyetohet se është dashur t’i përgjigjet “rrethanave të reja”

Për gjendjen e vendvotimeve në katër komunat me shumicë serbe në veri, në të cilat po votohet për apo kundër largimit të kryetarëve, Komisioni Qendror ...

KQZ: Të gjitha qendrat e votimit në veri janë hapur

Komisioni Qendror Zgjedhor u ka bërë thirrje qytetarëve në katër komunat veriore: Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, që ta shfrytëzojnë të drejtë...

Anëtarët e KQZ-së nga Lista Serbe japin dorëheqje nga komisionet komunale zgjedhore në veri

Katër anëtarët e Komisioneve Komunale të Zgjedhjeve, për komunat Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut kanë dhënë dorëheqje, pasi ishin emë...

Elezi: Në zgjedhjet e ardhshme mediat do të lejohen ta vëzhgojnë numërimin e votave

Në proceset e ardhshme zgjedhore në Kosovë, numërimi i fletëvotimeve në vendvotime mund të vëzhgohet nga mediat e akredituara.

KQZ pranon kërkesa për shkarkimin e kryetarëve shqiptarë në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka marrë kërkesa për shkarkimin e kryetarëve të etnisë shqiptare në komunat veriore që janë të banuara me shumicë serbe.

Shtyhet sërish mbledhja e KQZ-së ku pritej miratimi i listës së qendrave të votimit në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) as sot nuk do të mbajë mbledhjen e rregullt, ashtu siç ishte paralajmëruar dje.

Shtyhet për nesër mbledhja e KQZ-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shtyrë për nesër mbledhjen e rregullt të planifikuar për sot, ku ishte paraparë të diskutohet për zgjedhjet që pritet të ...