Postet nga: vaksinat

Arben Vitia: Kemi aplikuar për njohjen e certifikatës së vaksinimit në vendet e BE-së

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë për media ka bërë të ditur rreth numrit të vaksinave kundër COVID-19.

Kompania ajrore do të pushojë nga puna stafin që refuzon vaksinën

Gati 600 punonjës të “United Airlines” do të pushohen nga puna pas që refuzuan vaksinën kundër Covid-19.

19,458 qytetarë janë vaksinuar brenda 24 orëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në raportin 24 orësh ka njoftuar se 19 mijë e 458 qytetarë janë vaksinuar kundër coronavirusit në Kosovë.

Shqipëria siguron edhe mbi 31 mijë doza të vaksinës "Pfizer"

31,590 doza të tjera të vaksinës "Pfizer" kanë mbërritur sot në Aeroportin “Nënë Tereza” në Shqipëri.

Departamenti Amerikan: Dhurimi i vaksinave Pfizer do t'i ndihmojë Kosovës ta merr veten shpejt

Departamenti Amerikan i Shtetit ka thënë sot se dhurimi i mbi gjysmë milioni doza të vaksinave Pfizer për Kosovën, do të ndihmojë në mbrojtjen e qytetarëve ...

Syla: Vaksinat që përdoren në Kosovë janë të sigurta dhe efikase

Skënder Syla nga Organizata Botërore e Shëndetësisë në Bullgari, thotë se vaksina AstraZeneca është e sigurt dhe ua rekomandon qytetarëve që ta marrin atë.

Donacionet me vaksina të refuzuara nga MSh ishin nga Polonia dhe Çekia

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot gjatë konferencës për media bëri të ditur se disa nga donacionet me vaksina kundër Coronavirusit janë detyruar të ...

Vitia: Kemi refuzuar disa donacione të vaksinave që kishin afat të shkurtë të skadimit

Ministri i shëndetësisë, Arben Vitia, ka treguar se ministria të cilën ai e drejton në bashkëpunim me komitetin për vaksinim kanë refuzuar disa nga donacionet ...