Postet nga: vaksinat

S’ka vaksina aq sa ka interesim

Përpjekjet për të rezervuar termin për vaksinim kundër sëmundjes COVID-19 janë të kota për Valentina Aliun nga Fushë Kosova. Ajo thotë se pas rritjes ...

Bie numri i të vaksinuarve gjatë javës së fundit në Kosovë

Numri i vdekjeve më coronavirus dhe shtimi i rasteve të reja mbetet alarmant në Kosovë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 20 persona me COVID-19 dhe janë regjistruar ...

Problemet me terminet për vaksinim, Vitia e pranon se nuk kanë më shumë vaksina - VIDEO

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka pranuar se është numri i vaksinave që janë në stoqe që e përcakton edhe numrin e vaksinimeve.

MSH: Mbi 90 për qind e viktimave ishin të pavaksinuar

Shumica e viktimave që u shënuan të dielën në Kosovë kanë qenë të pavaksinuar kundër koronavirusit, konfirmuan për Radion Evropa e Lirë nga Minsitria e Shë...

Ambasada Amerikane: Vaksinat nuk përmbajnë mikroçipa

Ambasada Amerikane në Kosovë ka shkruar në lidhje me dilemat se vaksinat kundër virusit Coronavirusit përmbajnë mikroçipa, ashtu siç patën lindur dyshimet që nga fillimi i ...

Nisur nga nesër qendrat e vaksinimit do punojnë çdo të shtunë

Të gjitha qendrat e vaksinimi kundër COVID-19 në vend nga nesër do të punojnë edhe në njërën nga ditët e vikendit, çdo të shtunë.

Mbi 22 mijë qytetarë janë vaksinuar brenda 24 orëve të fundit

22 mijë e 119 qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19 brenda 24 orëve në nivel vendi.

Tollovi para qendrës së vaksinimit në Lipjan, qytetarët presin deri në 3 orë