Postet nga: Takimi ne Bruksel

Pompeo: ShBA do t’i qëndrojë pranë Kosovës

Sekretari i amerikan, Mike Pompeo e ka konsideruar të shkëlqyeshëm takimin me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hotin.

Vuçiç në Bruksel: BE-ja insiston që të zhvillojë dialog politik midis Kosovës dhe Serbisë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, tha pas një takimi me të Dërguarin Special të Sekretarit të Shtetit të SHBA, Mathew Palmer dhe Përfaqësuesin Special të BE-së pë...

Të enjten pritet takimi i radhës Hyseni-Gjuriq

Ekipet e ekspertëve, në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë, do të takohen gjatë kësaj jave. Sipas burimeve brenda Bashkimit Evropian, takimi pritet të zhvillohet ...

Takimi i nesërm Hoti - Vuçiq në Bruksel nis në orën 16:00

Nesër në Bruksel do të takohen kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, me ndërmjetësim të Përfaqësuesit ...

Ahmeti e Limaj nga Brukseli deklarohen për taksën ndaj Serbisë

Kryesuesit e ekipit negociator për dialogun Kosovë-Serbi, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti janë deklaruar pas takimit që kanë pasur me ndërmjetësuesen e dialogut mes dy vendeve ...

Thaçi flet pas takimit me liderët e Ballkanit në Bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me liderët e Ballkanit Perëndimor i cili u zhvillua në Bruksel, tha se në këtë takim ka theksuar ...

Presidenti e liderët e koalicionit qeveritar, të mërkuren te Mogherini

Krerët e shtetit do të shkojnë të mërkurën në Bruksel.