Postet nga: sulm seksual

Sulmohet seksualisht një grua në Suharekë

Një rast i sulmit seksual është raportuar se ka ndodhur dje në Suharekë.

Një muaj paraburgim për personin që dyshohet për sulm seksual

Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaj ndaj S. D.  nën dyshimin se ka kryer veprën penale sulm seksual.

Sulmohet seksualisht një e mitur në Gjilan

Një e mitur nga Gjilani dyshohet se më datën 7 dhe 8 maj të këtij viti është sulmuar seksualisht.

Sulmohet seksualisht një vajzë në Prishtinë, i dyshuari në arrati

Në Policinë e Kosovës është raportuar se një vajzë është sulmur seksualisht në Prishtinë, rreth datave 7 dhe 8 maj.

Prizreni

Prizren, nëna raporton se vajza e saj e mitur është sulmuar seksualisht

Një grua ka raportuar në polici që vajza e saj e mitur është sulmuar seksualisht nga një person i panjohur.

Në vitin 2021 në Policinë e Kosovës u raportuan 71 sulme seksuale dhe 55 ngacmime seksuale

71 raste të sulmit seksual janë raportuar në Policinë e Kosovës gjatë vitit 2021 ndërsa 55 raste të tjera të ngacmimit seksual.

Arrestohet 50-vjeçari, dyshohet për sulm seksual ndaj 25-vjeçares

Policia e Kosovës ka arrestuar një 50-vjeçar nën dyshimin se ka sulmuar seksualisht një grua 25 vite më të re.

Keqtrajtoi seksualisht një vajzë, Policia arreston pas tre ditësh të dyshuarin në Kamenicë

Policia e Kosovës dje ka identifikuar dhe arrestuar një person të dyshuar, për keqtrajtim seksual ndaj një vajze në Kamenicë.