Postet nga: sinisha jevtiq

Ngrihet aktakuza e parë për tensionet në veri të Kosovës

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, shtetas të Serbis, janë arrestuar në fund të majit në pikën kufitare në Jarinjë. Ata nga Prokuroria Speciale po hetoheshin për vepra penale ...

Vendimi i gjykatës për dy shtetasit serbë të arrestuar në Jarinjë nën dyshimet për terrorizëm

Dy shtetasit e Serbisë, Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, të arrestuar më 31 maj në Jarinjë nën dyshimet për vepra penale të terrorizmit, pas kërkesës së Prokurorisë ...

Gjykata vendos për dy shtetasit e Serbisë të arrestuar nën dyshimet për terrorizëm në Jarinjë

Dy shtetasit e Serbisë, Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, të arrestuar një ditë më parë në Jarinjë nën dyshimet për vepra penale të terrorizmit pritet të qëndrojnë 30 ...

Zbardhet dosja se si u nisën nga Serbia dy të arrestuarit për terrorizëm nga policia

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Arrestimet e dy shtetasve nga Serbia në Jarinjë, si u kapën polici dhe ish luftëtari i Koshares

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Kriza në veri - Hapet dosje e terrorizmit, njëri nga të arrestuarit polic

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit.