Postet nga: shyqiri bytyqi

Eksperti i Shkarkuar për Parregullsi, në Krye të Agjencisë për Akreditim

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, ka emëruar si ekspert të Agjencisë së Kosovës për Akreditim (AKA), Herbert Amato-n, të cilin pak muaj më parë e kishin shkarkuar ...

Mësimi Gjithëditor, Faktor Kryesor për Ngritjen e Cilësisë në Arsim

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi ka bërë sot prezantimin e gjendjes ekzistuese të hapësirave shkollore në tërë vendin, si dhe të hapësirave ...

Ministri: Projektligji për Mësimdhënësit e Viteve ’90 në Dhjetor në Qeveri

Ministri  i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në takim kryetarin e SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj dhe këshilltarin për organizim të brendshëm, Ymer Ymeri.

Shyqiri Bytyqi: Sot Dita e Qytetarëve

Shyqiri Bytyqi, kandidati i Nismës për kryetar të Prishtinës pasi votoi në Shkollën “Faik Konica”, ditën e zgjedhjeve e vlerësoi ditë të qytetarëve.

Delawie: SHBA do ta Vazhdojë Mbështetjen për Arsimin e Kosovës

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka pritur ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, i shoqëruar nga drejtori i USAID ...

Ministri i Arsimit i Kosovës Merr Pjesë në një Konferencë në Beograd

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, i shoqëruar nga zyrtarë të MAShT, po merr pjesë në konferencën dyditore “Platforma e Ballkanit Perëndimor për ...