Postet nga: serbet e arrestuar

Mitrovicë e Veriut: Tubim në mbështetje të tre serbëve të arrestuar

Qytetarët e Mitrovicës së Veriut janë tubuar të hënën në mbështetje të tre pjesëtarëve të komunitetit serb: Dushan Obrenoviqit, Radosh Petroviqit dhe Millun ...

Gjykata vendos për dy shtetasit e Serbisë të arrestuar nën dyshimet për terrorizëm në Jarinjë

Dy shtetasit e Serbisë, Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, të arrestuar një ditë më parë në Jarinjë nën dyshimet për vepra penale të terrorizmit pritet të qëndrojnë 30 ...

Zbardhet dosja se si u nisën nga Serbia dy të arrestuarit për terrorizëm nga policia

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Arrestimet e dy shtetasve nga Serbia në Jarinjë, si u kapën polici dhe ish luftëtari i Koshares

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Kriza në veri - Hapet dosje e terrorizmit, njëri nga të arrestuarit polic

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit.

Dyshime se veteranë serbë nga Beogradi tentuan të futeshin në Leposaviq

Disa orë më parë Policia e Kosovës publikoi një njoftim ku shkruhej se ka ndaluar dy shtetas të Serbisë të cilët ishin duke bartur disa mjete të ndaluara, ...