Postet nga: Sami Lushtaku

Sami Lushtaku mobilizon PDK-në e Skenderajt për zgjedhje

Kryetari i Degës së PDK-së në komunën e Skenderajt, Sami Lushtaku, dy ditë më parë ka nisur mobilizimin për zgjedhjet e jashtëzakonshme, ndonëse data e ...

Harrohen deklaratat: Kadri Veseli e Sami Lushtaku bashkë në tavolinë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe bashkëpartiaku i tij Sami Lushtaku, si duket kanë lënë prapa deklaratat kontraverse të këtij të fundit pë...

Apeli dënon Sami Lushtakun, Dardan Gashin e Endrit Shalën për gjuajtjet me alltia në odën e Limajt

Gjykata e Apelit ka konfirmuar dënimet ndaj ministrave Endrit Shala, Dardan Gashi si dhe ndaj ish-kryetarit të Skenderajt Sami Lushtaku për gjuajtjen me alltia në odën e ...

Sami Lushtaku: Ramushi do të dalë fitimtar edhe në këtë betejë

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku thotë se ndjehet i shqetësuar për ftesën që i është bërë nga Gjykata Speciale, tashmë ish-kryeministrit, ...

Arratisja nga QKUK, Gjykata cakton datën e seancës ndaj Sami Lushtakut

Gjykata e Prishtinës, tash kur kanë kaluar më shumë se një vit nga konfirmimi i aktakuzës e ka caktuar seancën për rastin e arratisjes nga QKUK-ja ...

Heshtja dyjavore e Kadri Veselit përball akuzave të Sami Lushtakut

Kanë kaluar më shumë se 2 javë prej që zyrtari i lartë i PDK-së, Sami Lushtaku “dridhi” PDK-në. Përmes një njoftimi në Facebook, Lushtaku akuzoi 5 njerëz të partisë së ...

Heshtja e Kadri Veselit para Sami Lushtakut

Para rreth 2 jave, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli kishte marrë vendim që t’i largojë nga partia personat që kanë aktakuza.

Porosia e Elmi Reçicës për Sami Lushtakun: Me vota Urani është më i forti

Deputeti i PDK-së dhe anëtari i Këshillit Drejtues të kësaj partie, Elmi Reçica i është përgjigjur deklaratave të bashkëpartiakut të tij, Sami Lushtaku se ...