Postet nga: Rruga Prizren-Tetove

Kuvendi miraton marrëveshjen për hartimin e Projektit për ndërtimin e tunelit për rrugën Prizren - Tetovë

Më 82 vota për Kuvendi i Kosovës ka miratuar marrëveshjen e bashkëfinancimit për hartimin e Projektit për ndërtimin e tunelit në rrugën Tetovë...

Tuneli në rrugën Prizren-Tetovë, Qeveria i kërkon një autorizim presidentes

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin për të kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani dhënien e autorizimit për nënshkrimin e marrëveshjes së bashkëfinancimit ...

Qeveria nis procedurat për shpronësime në parkun arkeologjik ‘Ulpiana’ dhe për rrugën Prizren – Tetovë

Qeveria e Kosovës ka filluar procedurat për shpronësimin e pronave në parkun arkeologjik ‘Ulpiana’ në Graçanicë, si dhe për pronat që preken për rrugë...

Ndërtimi i rrugës Prizren-Tetovë, reagon Abdixhiku: Tri vite qeverisje, nuk keni përmbyllur asnjë rrugë në Kosovë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kritikuar Qeverinë Kurti duke thënë se për tri vite qeverisje nuk kanë përmbyllur asnjë rrugë në Kosovë.

Kurti jep detaje për koston dhe ndërtimin e rrugës Prizren-Tetovë

Kryeministri Albin Kurti, përmes një videoje të publikuar në Facebook ka treguar për vizitën e tij në Prizren, ku është pritur nga i pari i kësaj ...

Kurti kërkon nisjen e punimeve në ndërtimin e rrugës Prizren-Tetovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar të premten që punimet për ndërtimin e një rruge që e lidh Prizrenin me Tetovën, të nisin sa ...

A do ta përkrahë Bilall Kasami rrugën Prizren-Tetovë?

Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i cili ka fituar zgjedhjet në Tetovë, ka thënë që do ta përkrahë projektin mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut ...

Ndërtimi i rrugëve, një debat i pafund në Kosovë

Adem Lushajt, ekonomist nga Deçani, i duket e pakuptimtë që qeveria të nisë projekte të reja infrastrukturore siç është rruga Prizren – Tetovë pa u përfunduar rrugët magjistrale ...