Postet nga: reshjet e shiut

Rinisin të reshurat, paralajmërohen vërshime të reja në këto zona

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), parashikon vërshime të reja.

Komuna Novobërdë nis tenderimin për riparimin e rrugëve të dëmtuara nga reshjet

Komuna e Novobërdës ka nisur procedurat tenderuese për të bërë riparimin e rrugëve lokale të cilat u dëmtuan nga reshjet e fundit të shiut. ...

Pasojat nga vërshimet, drejtorët e komunave flasin për vlerësimet e dëmeve

Ende nuk ka kaluar një kohë e cila mund të tregonte saktë se sa është në total vlera e dëmeve që janë shkaktuar në komuna të ndryshme të Kosovë, ...

Smajl Latifi kërkon përkrahje urgjente nga Qeveria pas përmbytjeve në Rahovec

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka kërkuar përkrahje urgjente nga Qeveria për shkak të gjendjes së rëndë në këtë komunë nga pë...

Osmani: Fatkeqësitë natyrore janë të paparashikueshme, por investimet pa kualitet janë të pafalshme

Ushtruesja e detyrës e presidentes, Vjosa Osmani, ka kritikuar investimet në rrugë të cilat janë dëmtuar së fundmi për shkak të reshjeve atmosferike.

Rritja e nivelit të liqenit të Livoçit në Gjilan (VIDEO)

Reshjet e mëdha të shiut dhe borës gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje dhe vërshime në shumë komuna të Kosovës.

Foto - Vërshimet në Gjakovë, qindra hektarë të përmbytura nga uji

Shiu dhe bora e javës së kaluar kanë sjellur reshje të shumta në disa vende të Kosovës.

Rrugët e fshatrave të Lipjanit vështirë të kalueshme (VIDEO)

Rritja e nivelit të ujit për shkak të reshjeve të shiut e borës që kanë rënë mbrëmjen e kaluar kanë krijuar vështirësi në rrugë...