Postet nga: rastet

Kina shton masat kufizuese pas rritjes rekorde të rasteve me COVID-19

Kufizimet shkaku i pandemisë COVID-19 po vendosen në të gjithë Kinën, përfshirë një qytet ku punëtorët e një fabrike u përleshën këtë javë ...

Në 24 orët e fundit vetëm 3 raste me COVID-19

Asnjë i vdekur dhe vetëm tre persona u regjistruan pozitiv me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë.

Vrasjet e bujshme që ndodhën së fundmi në Shkodër

Gjatë këtij viti, Shkodra është tronditur nga ngjarje të rënda kriminale dhe përplasje mes bandash, të cilat kanë shkaktuar disa viktima.

885 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 67 raste të reja me COVID-19, ndërsa në total numri i ...

OBSH: Mbi 18 mijë raste me linë e majmunëve në botë, shumica në Evropë

Mbi 18.000 raste të lisë së majmunëve janë të raportuara në 78 vende të botës, shumica prej tyre në Evropë, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shë...

Kosovë, 1 i vdekur dhe 1 mijë e 84 raste reja me COVID-19

Një person ka vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja me COVID-19 u regjistruan në 24 orët e fundit në Kosovë.

205 raste pozitive me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të shtunën se në 24 orët e fundit nga 736 testime, janë regjistruar 205 raste pozitive me COVID-19. Sipas MSh-së, përqindja e pozitivitetit del ...

Më shumë se 1 mijë raste të lisë së majmunëve në botë

Janë gjithsej 1 mijë e 177 persona të infektuar me linë e majmunëve në botë, raporton Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve (ECDC).