Postet nga: Punimet

Policia Përsëri Apelon për ta Shmangur Merdarin

Policia e Kosovës edhe sot u ka sugjeruar qytetarëve të vendit që gjatë daljes nga Kosova në Serbi, ose hyrjes nga ky shtet të shmangin Pikën Kufitare ...

Punime në Merdar- Policia Kërkon Shmangien e Kësaj Pike

Policia e Kosovës në një njoftim kërkon nga qytetarët që gjatë dy javëve të para të nëntorit të shmangin nëse kanë mundësi kalimin ...

Hiqen Mbetjet e Murit për Ndërtim të Shëtitores

Ekskavatorët po largojnë sot mbetjet e murit në Mitrovicën Veriore që u rrënua të dielën, për t’i lënë vend ndërtimit të shë...

Zhurmë e Erë e Padurueshme në Kardiologji

Zhurmë e Erë e Padurueshme në Kardiologji

Përveç problemeve shëndetësore, pacientët e Repartit të Kardiologjisë në QKUK po vuajnë edhe nga zhurma dhe era e padurueshme që vijnë nga punimet që po bë...

Punimet në Mirushë Lënë Gropa të Rrezikshme

Këto punime filluan pardje në Lagjen “Rexhep Dajkovci” disa orë pasi banorët e kësaj lagjeje protestuan kundër kundërmimit të padurueshëm të ardhur nga kanalizimi ...

1.5 Milionë Euro për Riorganizim të Rrugëve

Ministri i Infrastrukturës Lutfi Zharku sot përuroi nisjen e punimeve nga hyrja e Prishtinës deri te rrethrrotullimi në Fushë-Kosovë, si dhe asaj nga Veterniku deri në ...

Ndihmë për Artizanët e Rinj në “Çarshinë e Gjatë”

Ndihmë për Artizanët e Rinj në “Çarshinë e Gjatë”

Kjo qendër planifikohet të ndërtohet në fazën e dytë të punimeve në çarshi që filluan sot.