Postet nga: Mitrovica veriore

Aksioni i Policisë dhe Doganës në veri të Mitrovicës, konfiskohen pajisje për prodhim të kriptovalutave-Foto

Gjatë ditës së sotme Policia e Kosovës së bashku me Doganën kanë nisur një aksion në Mitrovicën Veriore nën dyshimet për narkotik.

Zyra e KKZ-së në Mitrovicën Veriore ende jashtë funksionit - VIDEO

Zyra e Komisionit Komunal Zgjedhor e cila gjendet në Mitrovicën Veriore ende është jashtë funksionit që nga data 6 dhjetor të vitit 2022.

Bojkoti nga Lista Serbe dhe legjitimiteti i zgjedhjeve në katër komunat në veri

Situata e sigurisë ndryshoi në dhjetor të vitit të kaluar kur në zyret e Komisionit Komunal Zgjedhor tentuan të nisnin punën zyrtarët e lartë të përzgjedhur nga ...

Të hënën protestohet 'kundër tradhtisë së madhe të Vuçiqit' në veriun e Mitrovicës

Të hënën, më 9 janar 2022 do të protestohet në Mitrovicën Veriore të Kosovës “kundër tradhtisë së madhe të Aleksandar Vuçiqit”, ka raportuar media Kossev.

Policia: Dy shpërthime në Mitrovicën e Veriut

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë dëgjuar dy shpërthime në 'Lagjen e Boshnjakëve' dhe te 'Tre Rrokaqiejt' në Mitrovicën e Veriut.

Thyhen xhamat e disa lokaleve në Lagjen e Boshnjakëve, Policia fillon hetimet

Disa lokaleve në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicën Veriore iu janë thyer xhamat.

Barrikadat shtohen në veri të Kosovës, ngriten tenda pas tyre - VIDEO

Një barrikadë e re është vendosur në veri të Mitrovicës te premten mbrëma, numri i të cilave ka shkuar mbi 6 të tilla të cilat kanë bllokuar qarkullimin e ...

Betohen 15 asamblistët e rinj në Mitrovicën Veriore - VIDEO

Në Mitrovicën Veriore është bërë betimi i asamblistëve të rinj pas dorëheqjes së para disa javëve.