Postet nga: Presidenti i Serbisë

Orban i lutet Vuçiqit të lirojë tre policët e Kosovës

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, i është lutur presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, që të dëgjojë rekomandimin e Budapestit zyrtar dhe t’i kthejë policët e arrestuar të ...

Vuçiq tregon se çfarë u kërkoi përfaqësuesve të BE-së dhe QUINT-it për Kurtin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar sot se ka folur me përfaqësues të shteteve të QUNT-it dhe me shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian në Serbi.

Vuçiq: Java e ardhshme do të jetë e vështirë për Serbinë, kemi bisedime me Macron dhe Scholz

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka njoftuar se javën e ardhshme do të zhvillojë bisedime me Kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz dhe Presidentin e Francës, Emmanuel ...

Vuçiq: Ambasadori gjerman në Prishtinë nuk reagoi kur u ndaluan ekipet tona

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar të martën një deklaratë të ambasadorit gjerman në Prishtinë, Jörn Rohde, rreth ndalesës që u është bërë boksierë...

Hoti: BE-ja duhet të reagojë karshi qëndrimit të Vuçiqit për të marrë diçka në këmbim të njohjes

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se pret që BE-ja të reagojë karshi qëndrimit të presidentit serb se "nuk mund ta njohin Kosovën ...

Macron: Qendrat e migrantëve në Afrikë nuk do të funksionojnë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha në një intervistë për BBC-në se planet e Bashkimit Evropian për të ndërtuar qendra për përpunimin e migrantë...

Vuçiq shtyn propozimin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se marrëveshja me Prishtinën nuk do të arrihet menjëherë pasi të dyja palët nuk kanë qëndrime të një...