Postet nga: pastrimi i parave

Shqipëri, pastrimi i parave, ekspertët shqetësim për depërtimin në ekonomi

Shqipëria ka mangësi në luftën kundër pastrimit të parave dhe ndodhet në listën gri të Maneyval një strukturë e Këshillit të Europës pë...

Kandidati për kryeministër para gjykatës për mashtrim me viza

Në Gjykimin për viza ku të akuzuar janë kandidati për kryeministër i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka dhe Ilir Krasniqit e Edmond Kërliut seanca ...

Apeli ia vërteton dënimin me burgim dhe gjobë ish-gjykatësit Kolë Puka

Gjykata e Apelit ka vendosur që ish-gjykatësit Kolë Puka të ia vërtetojë dënimin për kryerje të veprës penale të pastrimit të parave.

Sëmuret gjykatësja, dështon seanca ndaj Milaim Zekës për mashtrimin me viza gjermane

Seanca kundër të akuzuarve Milaim Zeka, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu e cila ishte caktuar të mbahej për sot ka dështuar.

Milaim Zeka para gjyqit nën akuzat për mashtrimin e rreth 900 qytetarëve me viza gjermane

I akuzuari Milaim Zeka, deputet i Kuvendit të Kosovës dhe dy të akuzuarit tjerë, Ilir Krasniqi dhe Edmond Kërliu, mbi të cilët rëndojnë veprat penale mashtrim, ...

Milaim Zeka përballet me akuzat për vizat dhe shmangien e tatimit

Deputeti Milaim Zeka, Ilir Krasniqin e Edmond Kërliu sot pritet që të dalin para gjyqit për t`u përballur me akuzat e Prokurorisë për mashtrim ndaj 900 ...

"Vllazëria" vë në pranga dy vëllezër për pastrim parash

Policia e shqiptare ka njoftuar se është finalizuar operacioni i koduar “Vllazëria” nga Seksioni i Pastrimit të Parave në DVP Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqë...

Milaim Zeka, Ilir Krasniqi e Edmond Kërliu dalin para gjykatës nën akuzat për mashtrim, pastrim parash e shmangie tatimi

Milaim Zeka së bashku me Ilir Krasniqin e Edmond Kërliun kanë dalë sot para gjykatës lidhur me pretendimet e prokurorisë se të njëjtit kanë kryer vepra penale ...