Postet nga: millo gjukanoviq

Vetëm Gjukanoviq është i sigurt nga shkarkimet e shkurtit

Një vit e gjysmë pas fitores së opozitës në Mal të Zi, e cila përmbysi pushtetin prej tre dekadash të Millo Gjukanoviqit, fituesit e zgjedhjeve janë në një “...

Gjukanoviq mbështet nismën e Abazoviqit për ndryshimin e Qeverisë

Kryesia e Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS), të presidentit të Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka njoftuar se do të mbështesë çdo nismë që do të çojë në ...

Presidenti i Malit të Zi infektohet me koronavirus

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, është diagnostikuar me koronavirus, ka njoftuar të enjten kabineti i tij.

Presidentët e Kosovës, Malit të Zi dhe Bosnjës të shqetësuar me zhvillimet e fundit në rajon

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë qëndrimit në Nju-Jork në kuadër të javës së Nivelit të Lartë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, ka zhvilluar ...

Gjukanoviq dhe Osmani biseduan në telefon për samitin e Brdo - Brione

Presidenti i Mali të Zi, Millo Gjukanoviq ka njoftuar se ka biseduar në telefon me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu. Nëpërmes një postimi në ...

Gjukanoviq refuzon propozimin për tërheqjen e ambasadorëve

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, refuzoi të nënshkruajë dekretin për tërheqjen e shtatë ambasadorëve dhe kërkoi një shpjegim lidhur me pretendimet "se ata ...

Gjukanoviq ia kthen parlamentit amendamentet e Ligjit për liritë fetare

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq nuk i ka miratuar amendamentet e Ligjit mbi liritë fetare, ligj ky që është kritikuar nga serbët etnikë dhe Kisha Ortodokse Serbe.

Konstituohet Kuvendi i Malit të Zi pa prezencën e Gjukanoviqit

Të mërkurën në Mal të Zi është konstituuar përbërja e re e kuvendit në të cilin shumicën do ta kenë tre koalicionet: “Për ardhmë...