Postet nga: krime

Analistët: Vizita e Putinit në Krime dhe Mariupol mesazh për Perëndimin dhe popullin rus

Vizitat e fundit të Presidentit rus Vladimir Putin në Krime dhe Mariupol u përzgjodhën për t’i dërguar mesazhe Perëndimit dhe popullit rus, thotë një ...

Tetë të vdekur nga zjarri në një kantier ndërtimi në Krime

Të paktën tetë persona humbën jetën në Sevastopol të Krimesë për shkak të zjarrit në disa banesa të përkohshme për punëtorët e ...

SHBA-ja ka prova të pranisë së forcave iraniane në Krime

Shtëpia e Bardhë tha të enjten se SHBA-ja ka prova se trupat iraniane janë "të angazhuara drejtpërdrejt në terren" në rajonin e Krimesë duke mbështetur sulmet ruse ...

Ukraina merr përgjegjësinë për sulmet në Krime

Ukraina ka marrë përgjegjësinë për një seri të sulmeve ajrore në Gadishullin e Krimesë, një muaj pas paqartësive se kush ka qenë mbrapa tyre, raporton transmetuesi ...

Britania: Shpërthimet në bazën në Krime degradojnë flotën ajrore ruse

Shpërthimet që ndodhën gjatë kësaj jave në bazën ajrore ruse në Krime, kanë degraduar flotën ajrore të Rusisë, tha Britania.

Vritet një person pas shpërthimit në aeroportin ushtarak të Krimesë

Autoritetet e vendosura nga Moska në Krime të Ukrainës thonë se nga shpërthimi që ka goditur një aeroport ushtarak pranë fshatit Novofedorivka, një person është vrarë dhe pesë ...

Ish-policët serbë të Bosnjës akuzohen për vrasjen e 22 civilëve

Tetë ish-oficerë policie në entitetin Republika Srpska të Bosnjës të dominuar nga serbët janë akuzuar për pjesëmarrje në vrasjen e 22 boshnjakëve, duke përfshirë gra ...

Ambasada e ShBA-së kërkon dyfishimin e përpjekjeve për gjetjen e autorëve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikes (ShBA) në Kosovë ka kërkuar që të vihet drejtësi për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.